Bizi Takip Edin!

Tarihçe

Öğrenci Hemşireler Derneği; 2006 yılında Prof. Dr. Meryem Yavuz önderliğinde, ilk dernek başkanımız Sayın Hilal Taymaz Ferliler olmak üzere, Sayın Gizem Beycan Ekitli, Sayın Tuğba Kurt, Sayın Ferhat Bozkaya, Sayın Merve Gönül, Sayın Ali Kaplan, Sayın Mehmet Yasin Erciyas, Sayın İbrahim Kavaslar, Sayın Dilek Çatalkaya, Sayın Dilan Duman, Sayın Kazım Acar, Sayın Cansu Çağırıcı, Sayın Umut Özdemir, Sayın Ceyda Gümüş ve Sayın Görkem Gülsoy’un başkanlığını yapmış olduğu derneğimiz şu anda merkezi olan İzmir’de kurulmuş olup, Türkiye’de hemşirelik alanında lisans hemşirelik öğrencilerinin üye olabileceği tek resmi sivil toplum kuruluşudur. Yüksek lisans ve doktora programlarında okuyan hemşirelik öğrencileri de derneğimize üye olabilmektedir.

2006-2011 yılları arasında Ege Üniversitesi kapsamlı dernek çalışmaları yapılmış olup 2011 yılı itibari ile farklı üniversitelerde dernek temsilcilerinin belirlenmesiyle çalışmalara Türkiye genelinde devam edilmiştir.

2023 yılı itibariyle 11000’i aşan kayıtlı üyemiz ve 90 Üniversitede Temsilcimiz bulunmaktadır. Derneğimiz “Üniversite Temsilcileri ve Türkiye Genelinde merkeze bağlı 5 Komisyon”u (Eğitim, Kongre ve Konferans Çalışmaları Komisyonu, Tanıtım ve Öğrenci İlişkileri Komisyonu, Basın ve Yayın Yönetimi Komisyonu, Gezi Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu, Uluslararası ilişkiler Komisyonu) ile çalışmalarını ulusal ve uluslararası alanda yapmaktadır.

20.04.2023 tarihinde Öğrenci Hemşireler Derneği, Avrupa Kariyerinin Başındaki Hemşireler ve Hemşirelik Öğrencileri Derneğine (European Early Career Nurses’ and Nursing Students’ Association- ENSA) üyeliği kabul edilmiş olup, uluslararası bir temsiliyet gücüne sahip olmuştur.

Derneğimiz, kurulduğu günden bugüne başta mesleki bilincin gelişimi olmak üzere; bilimsel ve sosyal platformlarda bir araya gelerek, hemşirelik öğrencilerinde mesleki birlik ve beraberliğin sağlanması için etkinliklerini gerçekleştirmekte, bireyin hemşirelik alanında kişisel ve mesleki gelişimine katkı sağlayarak istendik seviyelere ulaşmasına yardımcı olmaktadır.

Bu yıl 18. yılını kutladığımız derneğimiz, gücünü özverili çalışan hemşirelik öğrencilerinden almış olup, bugünlere öğrencilerin emeği ve hocalarımızın desteğiyle gelmiştir.

a

What You Need to Know About VoteStart

The perfect way to get a head start in your upcoming political campaign.

 
2976 Washington St
San Francisco, CA 94115
 

Follow us:

Chip in now, every dollar helps in the crtical final moments of this campaign.

Fiona Anderwood