Bizi Takip Edin!

a

Hakkımızdaki Haberler

2024

HEMŞİRELERDEN BAKAN KOCA’YA:”BU AÇIKLAMA HALKIN VE ÇALIŞANIN SAĞLIĞINI RİSKE ATMIYOR MU?” – zafergazetesi.org

Sağlık Bakanlığı önünde toplanan Türk Hemşireler Derneği, (THD) Türk Hemşireler Derneği Öğrenci Komisyonu, Genel Sağlık-İş Sendikası, Öğrenci Hemşireler Derneği,  HEP-SEN ve SES, Sağlık Bakanı Koca’nın “Anestezi ve ameliyathane teknikerleri ile ATT, paramedik çalışanı arkadaşlarımızın diğer sağlık alanlarında da çalışabilmelerinin önünü açıyoruz” açıklamasına tepki gösterdi. THD Genel Başkanı Azize Atlı Özbaş, THD Öğrenci Komisyonu Başkanı İlayda Ertuğrul ve Öğrenci Hemşireler Derneği Genel Sekreteri Ali Gümüşbaş sağlık sendikaları adına ortak açıklamalarda bulundu. Açıklama sonrası sendika temsilcileri, Türkiye’nin dört bir yanından sağlık çalışanlarının taleplerini içeren binlerce mektubu Sağlık Bakanlığı’na teslim etti.

Hemşirelerden Sağlık Bakanlığı önünde protesto! – www.aydinlik.com.tr

Sağlık meslek örgütleri, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın teknikerlerin diğer sağlık alanlarında çalışmasının önünün açılacağı yönündeki açıklamasına karşı çıktı. Çalışanlar, Bakan Koca’ya mektuplarını iletti. Türk Hemşireler Derneği, HEP-SEN, Genel Sağlık İş, SES, Öğrenci Hemşireler Derneği ve Türk Hemşireler Derneği Öğrenci Komisyonu, teknikerlerin diğer sağlık alanlarında çalışmasının önünün açılacağı yönündeki açıklamaları protesto etti.

ÖHDER’den ‘staj ücreti’ çıkışı: Eşitlik ilkesine aykırı! – gazeteyenigun.com.tr

Öğrenci Hemşireler Derneği (ÖHDER), staj ücretlerindeki miktar belirsizliğine karşı bir araya geldi. ÖHDER Genel Başkanı Görkem Gülsoy, belirsizlik nedeniyle oluşan mağduriyetlere dikkat çekti. 2021 yılı itibariyle Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı kapsamına alınan Ulusal Staj Programı ödemeleri, Mesleki Eğitim Kanunu’na göre kurumdaki çalışan sayısına göre asgari ücretin yüzde 15 veya yüzde 30’undan aşağıda olamayacak şekilde düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 18 Ekim 2022 tarihinde ise 2023 yılı için bu ücretin tam asgari tutarında ödeneceğini açıkladı. İlgili konu Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı 2018-2023 Faaliyet Raporu’nda da yer aldı. Öğrenci Hemşireler Derneği (ÖHDER) Genel Başkanı Görkem Gülsoy, stajını 2023 yazında yapan…

2023

Hemşirelikte Profesyonelleşme Semineri – hemsirelik.bakircay.edu.tr

29 Aralık 2023 Cuma günü saat 14.00’te E Blok Sinema Salonu’nda ÖHDER öncülüğünde İzmir Bakırçay Üniversitesi Hemşirelik Topluluğu tarafından ‘Hemşirelikte Profesyonelleşme’ başlıklı seminer gerçekleştirilmiştir.

İKÇÜ’de Hemşirelik Öğrencilerinin Hemşirelikte Yönetim Yetkinliklerinin Geliştirilmesi Çalıştayı – haberajansi.ikcu.edu.tr

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından “Hemşirelik Öğrencilerinin Hemşirelikte Yönetim Yetkinliklerinin Geliştirilmesi Çalıştayı” düzenlendi

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından Hekim Hacı Paşa Konferans Salonunda düzenlenen çalıştaya Hemşirelik Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Betül Aktaş, Hemşirelik Bölümü Hemşirelikte Yönetim Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Melek Ardahan, Türk Hemşireler Derneği (THD) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Bilişik, Öğrenci Hemşireler Derneği (ÖHDER) Yönetim Kurulu Başkanı Görkem Gülsoy, İzmir Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli yönetici hemşireler ile akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Diyabet hakkında her şey Bornova’da konuşuldu – bornova.bel.tr

Dr. Gülşen Polat’ın moderatörlüğünü yaptığı forumda Endokrinoloji Uzmanı Dr. İlker Altun, Diyabet Hemşiresi Mine Uymaz, Diyetisyen Dr. Merve Yılmaz ve Fizyoterapist Dr. Zeliha Özay konuşmacı olarak yer aldı. Konuşmacılar, halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabetin tipleri, tedavisi, diyabette beslenme ve egzersiz başta olmak üzere pek çok konuda bilgi verdi. Yoğun ilgi göre forumda katılımcıların sorularını da yanıtlandı.

Öğrenci Hemşireler Derneği tarafından foruma katılanlara ücretsiz kan şekeri taraması yapıldı.

2020

Hemşirelerin Sorunları İzü’de Panelde Konuşuldu – haberler.com

Prof. Dr. Gülseren Kocaman, Öğrenci Hemşireler Derneği Başkanı Ali Kaplan’ın katılımı ve İZÜ Sağlık Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Emine Çakırcalı’nın moderatörlüğünde düzenlenen ” Türkiye‘de Hemşirelik Eğitimi: Mevcut Durum, Sorunlar ve Öneriler” paneli, İzmir Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Dokuz Eylül, Ege, Şifa, Katip Çelebi ve Celal Bayar üniversiteleri Hemşirelik Fakültesi ve İZÜ Tıp Fakültesi akademisyenlerinin katılımı ile gerçekleşen panele öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

a

What You Need to Know About VoteStart

The perfect way to get a head start in your upcoming political campaign.

 
2976 Washington St
San Francisco, CA 94115
 

Follow us:

Chip in now, every dollar helps in the crtical final moments of this campaign.

Fiona Anderwood